Запобігання дитячому травматизму.

Хотілося б звернути увагу батьків та нагадати, що згідно державних санітарних правил і норм прогулянки на свіжому повітрі дітей дошкільного віку допускається проводити при температурі повітря не нижче – 16 0С При цьому на дитині повинно бути не менше п’яти шарів одягу, верхнім з яких має бути зимове пальто, комбінезон чи шуба.

Особливе прохання до батьків!д Не залишайте своїх дітей без нагляду. Не дозволяйте їм проводити години свого дозвілля поблизу водойм. Обов'язково проведіть з дітьми роз’яснювальні бесіди.
Якщо ви стали свідком нещасного випадку на льодовій поверхні водойми, запам’ятайте, що наближатися до потерпілого слід лише повзком, використовуючи підручні засоби: дошку, драбину тощо і обов’язково повідомте про нещасний випадок аварійно-рятувальну службу за номером "101".
Проте, не завжди  небезпека чекає на нас лише поблизу водойм чи від сильного морозу. Як свідчить статистика та досвід роботи працівників цивільного захисту за попередні роки, нерідко трагедії трапляються навіть тоді, коли люди не полишають свого помешкання.
Найперше, з настанням морозів більшість з нас намагається якомога краще вберегти свої оселі від холоду. Нерідко, з метою додаткового обігріву квартири чи будинку, люди використовують саморобні обігрівачі, порушують правила користування газовими та обігрівальними приладами, користуються опаленням, незважаючи на його несправність.
Слід пам’ятати, що використовувати обігрівальні прилади можна лише у тому випадку, коли ви впевнені у їх справності. Категорично забороняється: перенесення та самостійний ремонт газового та пічного опалення у приміщеннях; не залишайте без нагляду газові прилади увімкненими навіть на короткий час; відчувши запах газу, перекрийте кран газопроводу, не вмикайте і не вимикайте світла, електроприладів; ні в якому випадку не залишайте увімкненими на ніч газову піч, або піч, котра отоплюється дровами; перед вмиканням печей обов’язково перевірте тяг; ні у якому випадку не дозволяйте дітям самостійно, без нагляду дорослих, вмикати або вимикати опалення.
Перебуваючи взимку на вулицях міста, не забувайте про необхідність дотримуватися середини тротуару, уникаючи шляхів, що пролягають під стінами будинків. Адже тут на вас теж може чекати небезпека у вигляді бурульок, котрі відірвавшись та впавши із значної висоти, можуть завдати вам травм або й позбавити життя.
Особливу увагу хотілося б приділити і правилам поведінки дорослих та дітей під час переходу проїжджих частин. Ніколи не поспішайте, перш ніж ступити на дорогу уважно подивіться чи немає поблизу автомобіля. Пам’ятайте, що на вкритій шаром льоду чи снігу дорозі, автомобілю набагато важче зупинитися ніж на сухому асфальтовому покритті.  З настанням зимового періоду намагайтеся уникати використання такого виду транспорту як велосипед чи мотоцикл, адже на слизькій дорозі ви легко можете втратити рівновагу та потрапити під колеса автотранспорту, котрий рухається позаду. Окрім того це наражає на небезпеку не лише вас, а й пасажирів та водія авто, що слідує за вами.
Запам’ятайте! Лише уважність та обережність, а також дотримання правил елементарної безпеки є запорукою збереження здоров’я та життя як вашого, так і ваших близьких та рідних.

Нагадайте дітям про електробезпеку!

Методичні рекомендації та поради щодо попередження дитячого травматизму під час зимових канікул

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

БЕЗПЕКА НА ВОДІ І НА ЛЬОДУ